EMHL250ARA221MHA0G
MFR.Part #
EMHL250ARA221MHA0G
JLCPCB Part #
C2157853
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 220uF 25V 296mA@100kHz 300mΩ@100kHz 4000hrs@125℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS