HHXE160ARA151MF80G
MFR.Part #
HHXE160ARA151MF80G
JLCPCB Part #
C2157850
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+135℃ 150uF 16V 2000hrs@135℃ 250mA@120Hz 27mΩ 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS