APXJ6R3ARA561MF80G
MFR.Part #
APXJ6R3ARA561MF80G
JLCPCB Part #
C2157846
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 15000hrs@105℃ 250mA@120Hz 560uF 6.3V 6.3mm 8mm 8mΩ Polymer ±20% SMD,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS