HHXD350ARA101MHA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
HHXD350ARA101MHA0G
JLCPCB Part #
C2157839
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 100uF 230mA@120Hz 27mΩ 35V 5000hrs@105℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS