LM4140BCMX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LM4140BCMX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2157409
Package
SOIC-8
Description
0℃~+70℃@(Ta) 1.8V~5.5V 2.2uVp-p 2.5V 375uA 6ppm/℃ 8mA Fixed Series ±0.1% SOIC-8 Voltage Reference ROHS