MAX6018AEUR18+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6018AEUR18+T
JLCPCB Part #
C2156856
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1.8V 160uVrms 1mA 2V~5.5V 3uA 45uVp-p 50ppm/℃ Fixed Series ±0.2% SOT-23 Voltage Reference ROHS