LM4040DIM3X-4.1/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM4040DIM3X-4.1/NOPB
JLCPCB Part #
C2156762
Package
SOT-23
Description
-40℃~+125℃ 100ppm/℃ 15mA 2.9V~10V 35uVrms 4.1V 60uA 68uA Fixed Parallel ±0.5% SOT-23 Voltage Reference ROHS