MAX6037AAUK25+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6037AAUK25+T
JLCPCB Part #
C2156590
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 14uVp-p 2.5V 2.7V~5.5V 25ppm/℃ 275uA 30uVrms 5mA Fixed Series ±0.2% SOT-23-5 Voltage Reference ROHS