ACS71240LLCBTR-010B3
MFR.Part #
ACS71240LLCBTR-010B3
JLCPCB Part #
C2155537
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+150℃ 1.2mΩ 1.6us 10A 120kHz 132mV/A 2400Vrms 3V~3.6V 7.5mA SOIC-8 Current Sensors ROHS