ACS725LLCTR-50AB-T
MFR.Part #
ACS725LLCTR-50AB-T
JLCPCB Part #
C2155515
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+150℃ 1.2mΩ 120kHz 2400Vrms 26.4mV/A 3V~3.6V 4us 50A Support SOIC-8 Current Sensors ROHS