RC-02K5903FT
MFR.Part #
RC-02K5903FT
JLCPCB Part #
C20627090
Description
-55℃~+155℃ 50V 590kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS