RTF06HR500JTG
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RTF06HR500JTG
JLCPCB Part #
C20627041
Package
1206
Description
250mW 500mΩ Metal Film Resistor SMD ±5% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS