BT139D-800E
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
BT139D-800E
JLCPCB Part #
C20617907
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 160A@50Hz 16A 1W 50mA 60mA 800V TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS