SMAJ20CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMAJ20CAQ
JLCPCB Part #
C20604125
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+175℃ 12.4A 1uA 20V 24.5V 32.4V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS