SM8S17CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SM8S17CAQ
JLCPCB Part #
C20603591
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 10uA 17V 20.9V 239A@10/1000us 27.6V 6.6kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS