DGW40N120CTLQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
DGW40N120CTLQ
JLCPCB Part #
C20600427
Package
TO-247
Description
-40℃~+175℃ 0.33uC@15V 1.2kV 1.7mJ 180ns 2.4V@40A,15V 2.5nF@25V 3.8mJ 4.8V@1.4mA 428W 439ns 45ns 80A TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS