E36D630HLN153MA79U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36D630HLN153MA79U
JLCPCB Part #
C20232973
Package
Bolt,D35xL79mm
Description
-40℃~+85℃ 12.7mm 15000uF 35mm 63V ±20% Bolt,D35xL79mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS