E36D600HPN473UDE3U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36D600HPN473UDE3U
JLCPCB Part #
C20232972
Package
Bolt,D63.5xL143mm
Description
-10%~+75% -40℃~+85℃ 28.6mm 47000uF 60V 63.5mm Bolt,D63.5xL143mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS