IKZA40N120CS7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKZA40N120CS7XKSA1
JLCPCB Part #
C20191533
Package
TO-247-4
Description
-40℃~+175℃ 1.23mJ 1.2kV 1.78mJ 110ns 176ns 230nC@40A,15V 28ns 2V@40A,15V 357W 5.1V@0.78mA 5.5nF@25V 82A TO-247-4 IGBT Transistors / Modules ROHS