IKQB160N75CP2AKSA1
MFR.Part #
IKQB160N75CP2AKSA1
JLCPCB Part #
C20191517
Description
-40℃~+175℃ 1.65V@160A,15V 16.5nF@25V 200A 250W 255ns 324ns 5.2mJ 5V@2.15mA 610nC@160A,15V 72ns 750V 9.7mJ TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS