SM6NT130A
Extended
Manufacturer
Formosa Microsemi Co. Ltd.
MFR.Part #
SM6NT130A
JLCPCB Part #
C20188890
Package
SOD-123NT
Description
-55℃~+150℃ 130V 159V 2.88A@10/1000us 209V 5uA 600W@10/1000us TVS Unidirectional SOD-123NT ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS