XMC1201T038F0032ABXUMA1
MFR.Part #
XMC1201T038F0032ABXUMA1
JLCPCB Part #
C2054323
Package
TSSOP-38-4.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 12bit 16KB 26 32 Bit 32KB 32MHz ARM Cortex-M0 Built-in FLASH TSSOP-38-4.4mm Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS