XMC1100Q040F0032ABXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
XMC1100Q040F0032ABXUMA1
JLCPCB Part #
C2054188
Package
QFN-40-EP(5x5)
Description
1.8V~5.5V 12bit 27 32KB 32MHz ARM Cortex-M0 FLASH QFN-40-EP(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS