FP6146-12S5GTR
Extended
Manufacturer
Fitipower Integrated Tech
MFR.Part #
FP6146-12S5GTR
JLCPCB Part #
C212193
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 300mA 300mV@(200mA) 30uVrms 35uA 5V 70dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS