AIC1722A-33GXATR
MFR.Part #
AIC1722A-33GXATR
JLCPCB Part #
C211624
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 470mV@(300mA) 55uA 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS