HF115F-S/12-HS
MFR.Part #
HF115F-S/12-HS
JLCPCB Part #
C190450
Package
DIP,29x12.7mm
Description
-40℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 100mΩ 10ms 12V 16A 16A@250VAC 360Ω 400mW 440V@AC 5ms 6 AgSnO2+W Non-Polarized - Single Coil DIP,29x12.7mm Power Relays ROHS