IKQ140N120CH7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKQ140N120CH7XKSA1
JLCPCB Part #
C19631201
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 1.2kV 144ns 175A 18.5nF 2.15V@140A,15V 3.38mJ 317pF 4.7V@2.24mA 541ns 68ns 8.84mJ 94pF 962W 970nC@15V FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS