LM3S5B91-IQC80-C0T
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM3S5B91-IQC80-C0T
JLCPCB Part #
C19607494
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 1.08V~1.32V 256KB 32 Bit 72 80MHz 96KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS