AVS336M16C12B-F
MFR.Part #
AVS336M16C12B-F
Description
-40℃~+85℃ 13.1Ω@120Hz 16V 2000hrs@85℃ 33uF 5.4mm 59.5mA@10kHz 5mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS