AVS476M35D16B-F
MFR.Part #
AVS476M35D16B-F
Description
-40℃~+85℃ 119mA@10kHz 2000hrs@85℃ 35V 47uF 5.4mm 5.6Ω@120Hz 6.3mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS