AVEK106M16B12T-F
MFR.Part #
AVEK106M16B12T-F
Description
-55℃~+105℃ 10uF 16V 2000hrs@105℃ 20mA@10kHz 39.8Ω@120Hz 4mm 6mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS