AVGA476M35X16T-F
MFR.Part #
AVGA476M35X16T-F
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 35V 47uF 5.64Ω@120Hz 6.3mm 8mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS