1SMB6.5CA TR13 PBFREE
Extended
Manufacturer
Central Semicon
MFR.Part #
1SMB6.5CA TR13 PBFREE
JLCPCB Part #
C1975158
Package
SMB
Description
11.2V 1mA 53.6A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 8.3V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS