1.5KE16CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
1.5KE16CA
JLCPCB Part #
C19926
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 13.6V 16.8V 1uA 23.5V 67A@10/1000us Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS