AVEK476M16D16T-F
MFR.Part #
AVEK476M16D16T-F
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 47uF 6.3mm 62.5mA@10kHz 6mm 8.5mΩ@120Hz ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS