AVEK476M10D16T-F
MFR.Part #
AVEK476M10D16T-F
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 47uF 53.75mA@10kHz 6.3mm 6mm 9.9Ω@120Hz ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS