BTA24-600BRG(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
BTA24-600BRG(UMW)
JLCPCB Part #
C19185916
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1.55V 1W 240A@50Hz 24A 50mA 800V 80mA TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS