BTA12-600CWRG(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
BTA12-600CWRG(UMW)
JLCPCB Part #
C19185911
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 120A@50Hz 12A 1W 50mA 600V 60mA TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS