XMC1202T028X0032ABXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
XMC1202T028X0032ABXUMA1
JLCPCB Part #
C1882534
Package
TSSOP-28
Description
1.8V~5.5V 12bit 20 32KB 32MHz ARM Cortex-M0 FLASH TSSOP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS