LM4040QCIM3-2.5/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM4040QCIM3-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C1880011
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 100ppm/℃ 15mA 2.5V 35uVrms Fixed Parallel ±0.5% SOT-23 Voltage Reference ROHS