2EDS8165HXUMA2
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
2EDS8165HXUMA2
JLCPCB Part #
C1869518
Package
DSO-16
Description
-40℃~+125℃ 1.2V 1.4mA 1.65V 2 4.5V~20V 4.5ns 4A 6.5ns 8A Half-Bridge MOSFET Under Voltage Protection DSO-16 Gate Drivers ROHS