EFM32TG822F16-D-QFP48R
MFR.Part #
EFM32TG822F16-D-QFP48R
JLCPCB Part #
C1852054
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.98V~3.8V 12bit 12bit 16KB 32 Bit 32MHz 37 4KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS