RD1C477M0811MPF160
Extended
Manufacturer
Samwha Capacitor
MFR.Part #
RD1C477M0811MPF160
JLCPCB Part #
C18214322
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 470uF 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS