EMVA630ARA221MKE0S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVA630ARA221MKE0S
JLCPCB Part #
C1845466
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+85℃ 12.5mm 13.5mm 2000hrs@85℃ 220uF 580mA@120Hz 63V ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS