RCS1005F56R2CS
MFR.Part #
RCS1005F56R2CS
JLCPCB Part #
C17660865
Description
-55℃~+155℃ 56.2Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS