RC0402F1R58CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0402F1R58CS
JLCPCB Part #
C17624303
Package
01005
Description
-55℃~+125℃ 1.58Ω 30mW Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS