RUK1608JR015CS
MFR.Part #
RUK1608JR015CS
JLCPCB Part #
C17615493
Description
-55℃~+155℃ 15mΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS