RCS1608F6R98CS
MFR.Part #
RCS1608F6R98CS
JLCPCB Part #
C17597469
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.98Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS