RCS1608F1540CS
MFR.Part #
RCS1608F1540CS
JLCPCB Part #
C17591699
Description
-55℃~+155℃ 100mW 154Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS