RC1005F9760CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1005F9760CS
JLCPCB Part #
C17577160
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 63mW 976Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS